Navos MT

Ostrenie

Ako bývale odvetvie ZŤS Náraďovňa, ku ktorej patrilo aj ostrenie a renovácia nástrojov si stále udržiavame dlhoročné skúsenosti spojené s ostrením pre našu výrobu a ponúkame ďalej tieto služby našim zákazníkom.

Zameriavame sa na ostrenie a preostrovanie klasických vrtákov, delových vrtákov, výstružníkov, výhrubníkov, cirkulačných kotúčov, kotúčových, korunkových a stopkových fréz, drážkovačov, sústružníckych nožov, odvaľových fréz, navrtavákov,  preťahovacie a pretláčacie tŕne…. Upravujeme atypické tvary na vrtákoch, frézach, ako napr. rôzne uhly, rádiusy, odľahčenia a rôzne kombinácie,  zápichy, vybrania a profily pre drážkovanie a ozubenia.

Na takéto úpravy nám služi optické presvieťovanie predloženej kontúry na švédskom stroji Jungner US-350…., s možnosťou optického zvačšenia  10:1 alebo 25:1.

Pre výrobu atypického náradia a rôznych priemerov máme aj svoj sklad náradia. Prevažne ostríme materiály ako HSS, rýchloreznú ocel, radeco, TK plátky a výnimočne mat. z tvrdokovu, ku ktorým vieme zabezpečiť povlakovanie PVD (TiN, TiAlN, KTRN). K službám ostrenia patrí aj ostrenie nožníc, kuchynských nožov, chirurgického náradia, dlát, sekier a iného náradia,  skladanie a lepenie kameňov do  honovacích hláv či výroba špeciálnych držiakov nástrojov.

Pre výrobu ozubenia máme špeciálne zariadenie pre ostrenie odvaľových fréz, obrážacích koliečok, kompletné frézovacie hlavy pre výrobu kužeľových a eloidných kolies ako ZFTK alebo SPIROMATIK.

Dlhoročne ostríme preťahovacie tŕne pre našich partnerov do automobilového priemyslu ako VW, ZWL, MAR SK. Preostruje sa len čelná časť zuba, takže neovplyvňujeme preťahovaný profil.

Naším ostrením dosiahnete vyššiu životnosť preťahovacieho nástroja.

Každý zub preťahovacieho trňa je posudzovaný  s individuálnym prídavkom ostrenia podľa potreby min. však 0,05mm, presne toľko, koľko si daný otupený alebo vyštiepený zub vyžaduje pre dosiahnutie požadovaného ostria zuba. Výhoda oproti CNC ostreniu je, že neprebrúsime všetky zuby na rovnakú mieru a teda preťahovací tŕň je rovnako ostrý, ale zuby su silnejšie a náradie tým dosiahne vačší počet preostrení až o 25-35%.

K ostreniu preťahovacích tŕňov ponúkame služby rovnania preťahovacích tŕňov a vylisovávanie zaseknutých kusov na tŕni.

Spolupracujeme s dodávateľmi štandardného náradia od firmy SANDVIK a SECO na výrobe  prototypových držiakov pre sústruženie a frézovanie.

 

 

Brúsky na ostrenie náradia

NavosMT